O nás

Ako sa zrodili Fitpomocky.sk, Bodymas.sk a Nutrimas.sk?

Sme manželia Juraj a Gabika Volfovci. Naša cesta k dnešnej podobe nášho internetového obchodu www.fitpomocky.sk  nebola ľahká a jednoduchá...

Začiatky sú poznačené bolesťou mojej manželky Gabiky... Začalo to bolesťami driekovej chrbtice, ktoré sa stupňovali, a naplno prepukli počas druhého tehotenstva s naším najmladším synom. Keďže počas tehotenstva ani po pôrode (kvôli dojčeniu) nemohla Gabika užívať lieky ani injekcie proti bolesti, bolesť bola jej tichým spoločníkom dňom i nocou...Absolvovala pravidelné rehabilitačné procedúry, vyskúšali sme rôzne masti či gély, no nič neprinášalo trvalú úľavu.  A tak sme ďalej hľadali spôsob, ako by sa dalo pomôcť, až sme sa  nakoniec dostali k informáciám o SM systéme, čo ovplyvnilo celý náš ďalší život....k tomu sa ešte dostaneme...poďme najskôr pekne po poriadku....

Začal som masírovať, najskôr popri práci a postupne, keď sa na mňa začalo obracať s prosbou o pomoc čoraz viac ľudí, som sa začal venovať tomuto "remeslu" profesionálne.

rok 2011V r. 2011 som otvoril Liečebné a regeneračné štúdio BODYMAS v Námestove (body=telo, mas=masáž).
Svoje vedomosti som si naďalej prehlboval a rozvíjal sa po odbornej aj praktickej stránke.Svoju ponuku som rozšíril o ďalšie druhy masáží a manuálnych techník.
Časom som zistil, že hoci masáže mojim klientom pomáhajú, neriešia príčinu ich problémov.

 

rok 2012V r. 2012 som sa skrz spomínané problémy mojej manželky dostal k metóde  SM systém / SPS – Špirálna stabilizácia. Preukázateľné výsledky a vyše 30 ročné skúsenosti odborníka v tejto oblasti ma natoľko presvedčili, že som neváhal ani chvíľu a prihlásil som sa na najbližší kurz, ktorý som absolvoval priamo pod dohľadom autora tejto metódy - MUDr. Richarda Smíška a začal som ho precvičovať s klientami v našom štúdiu BODYMAS.
Výsledky na seba nenechali dlho čakať a aj mojej manželke sa stav medzičasom natoľko upravil, že sa mohla opäť zaradiť do pracovného života. Denno-denné cvičenie SM systému, do ktorého ona osobne vkladala poslednú nádej a celé svoje úsilie, prinieslo svoje ovocie a dnes môže povedať, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí v jej živote.

Postupne narastal aj počet ďalších spokojných klientov, ktorým cvičenie SM Systém pomohlo odstrániť niekoľkoročné bolesti. Úspechy mojich klientov boli pre mňa hnacím motorom a keďže v tom období táto metóda ešte na Slovensku nebola taká známa, rozhodol som, šíriť informácie a poznatky o nej  ďalej, aby mohla pomôcť čo najviac ľuďom.

rok 2014


V r. 2014 som teda opäť navštívil Prahu a MUDr. Smíška a pod jeho vedením som absolvoval lektorský kurz, vďaka ktorému som začal SM systém vyučovať ako certifikovaný lektor. ( pozn.od r. 2014 pravidelne vyučujem aj na masérskej škole ZAMAS vo Vrútkach )

Klientov, ktorí ku mne prichádzali s problémami pohybového aparátu, častokrát trápili aj ďalšie ochorenia, ktoré veľmi úzko súviseli aj s ich životným štýlom a spôsobom stravovania. V snahe pomôcť im riešiť ich zdravotný problém komplexne, som si postupne rozširoval svoje vedomosti aj v tejto oblasti.

V r. 2014  nám s manželkou skrsol nápad, otvoriť si malý kamenný obchodík NUTRIMAS (nutri = angl.skr. „nutrition“ = výživa + „mas „ = skr. masáž), a neskôr aj internetový obchod www.nutrimas.sk, ktorý je špecifický svojím zameraním na zdravý životný štýl.

Keďže SM Systém je už niekoľko rokov prirodzenou súčasťou našich životov, dospeli sme k rozhodnutiu, venovať sa mu naplno a spoločne.

 rok 2019

 

A tak sme sa v r. 2019 pustili do ďalšieho nášho spoločného projektu, ktorého súčasťou je aj náš internetový obchod www.fitpomocky.sk.

Nami ponúkaný sortiment ako aj služby postupne rozširujeme, naďalej sa vzdelávame a robíme osvetu tomu, o čom sme presvedčení, že môže pomôcť aj ostatným.

Momentálne ponúkame okrem cvičebných lekcií aj certifikované kurzy, prednášky a workshopy SPS v rámci celého Slovenska  - pre firmy či jednotlivcov, laikov aj odborníkov. Viac info o našich ďalších aktivitách a službách nájdete na stránke www.bodymas.sk.


Sme šťastní, že naša práca je zároveň aj naším koníčkom, a že nás náš koníček aj živí. Sme radi, že Vám môžeme pomôcť a poradiť, vážime si dôveru a priazeň každého jedného z Vás :)

Ďakujeme.... 

 

GABRIELA vOLFOVÁ + JURAJ VOLF